n00046238-b

صندوقچه‌اي از داستان‌هاي كهن ايراني

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي مركز پخش كتاب‌هاي علوم اسلامي و انساني پكتا، اين مجموعه همچون صندوقچه‌اي كهن صد قصه و متل از شيرين‌ترين داستان‌هاي زيباي ايراني را در دل خود جاي داده است.

اين مجموعه، گلچيني است از قصه‌هايي ساده، روان و دل‌نشين كه هم طنزند و هم ريشه در فرهنگ اصيل ايراني دارند. حتي رد پاي بعضي از ضرب‌المثل‌ها را مي‌توان در اين قصه‌ها پيدا كرد.

در بخشي از معرفي اين كتاب آمده است: «قديم‌ترها پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها، پدرها و مادرها براي نوه‌ها و بچه‌هايشان قصه‌هاي زيادي تعريف مي‌كردند؛ ولي حالا…! به راستي چه شده؟ همه گرفتار و مشغول زندگي خود شده‌اند. حالا بچه‌ها خودشان بايد به فكر خودشان باشند. حتي اگر لازم شد قصه‌هايي را براي بزرگ‌ترها بخوانند و به آنها يادآوري كنند؛ زندگي قصه است و ما با قصه زنده‌ايم.»

اين مجموعه در چهار جلد با عنوان‌هاي «آش نخورده دهان سوخته»، «چغندر تا پياز شكر تا خدا»، «حالا من ميو» و «يك كلاغ چهل كلاغ» براي كودكان و نوجوانان به رشته تحرير در آمده است.

چاپ اول مجموعه چهار جلدي «صد قصه،‌ صد متل» در شمارگان 3300 نسخه، 290 صفحه و بهاي 85000 ريال توسط مركز پخش پكتا روانه بازار نشر شده است.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>